Lista wyjazdów
 Filtruj kraje
Filtruj kraje

Narty w Czechach

Dla prawdziwych miłośników białego szaleństwa, wyjazdy na narty do Czech są raczej rzadkością. Powiedzielibyśmy nawet – ostatecznością. Ale w obecnych, wyjątkowych czasach można rozważyć tak szaloną i egzotyczną opcję.

Czeskie ośrodki narciarskie

Wysokość czeskich gór (najwyższy punkt to Śnieżka, 1603 m n.p.m.) nie zwiastuje niestety oszałamiających tras i faktycznie jest to prawda. W wielu ośrodkach narciarskich w Czechach zastaniemy raczej sporo krótkich, równolegle położonych na jednym stoku tras, zamiast długich i zróżnicowanych nartostrad, jak w Alpach. Często zdarzają się też wyciągi orczykowe, nieszczególnie lubiane zwłaszcza przez snowboardzistów.

Czechy w sam raz na weekend

Jednak i w takich warunkach można się nieźle pobawić. Warunki śniegowe są tam zwykle lepsze niż w Polsce. Jest to dobra opcja na jednodniowy wypad, szczególnie dla mieszkańców południowo-zachodniej części naszego kraju. Na miejscu czekają na Was przyzwoite ceny, fajna atmosfera, dobre czeskie piwo i smażony ser. To dobry wybór na krótki wyjazd rozgrzewkowy na narty lub snowboard przed sezonem w Alpach.