Lista wyjazdów

Risoul-Vars

Flag francja Francja

Domaine de la Foret Blanche - obszar białego lasu, najlepszych tras i młodych ludzi.

 • 1650-2750 m n.p.m
 • trasy b. łatwe: 17
 • trasy łatwe: 40
 • trasy średnie: 37
 • trasy trudne: 10

Informacje o regionie

Risoul łączy dwie rzeczy, które kochacie najbardziej: jakość i dobrą cenę. Miejscowość jest zlokalizowana we francuskich Alpach Wysokich (Hautes-Alpes) i znajduje się w pobliżu znanej miejscowości Briancon.

Zobacz listę wyjazdów

Region Risoul obejmuje dolinę Vars (na którą oczywiście obowiązuje nasz karnet). Na wycieczkę do Vars trzeba przeznaczyć trochę czasu, ale polecamy zwłaszcza w zimne dni, ponieważ jest tam cieplej i słoneczniej. Po stronie Risoul możemy liczyć na lepszy i dłużej otrzymujące się śnieg. Cały region obejmuje wysokość od 1650 do 2750 m n.p.m.

Tę miejscówkę możecie kojarzyć ponieważ jest ona jedną z najbardziej znanych wśród narciarzy i snowboardzistów. Tereny zjazdowe zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych zajawkowiczów.

Jesteśmy firmą, która wysyła do Risoul najwięcej osób z Polski. Były sezony, że jeździło tu z nami blisko 5000 osób na sezon. To region idealny dla młodych ludzi, a studenci wprost kochają snowboard czy narty w Risoul. Mega korzystne ceny oraz fajne trasy i snowparki łączą się tutaj z dobrymi warunkami pogodowymi. Śnieg jest pewny od połowy grudnia do połowy kwietnia.

Risoul jest jedną z naszych ulubionych miejscowości. Znamy tu każdy zakamarek.

Region Risoul obejmuje także dolinę Vars (na którą oczywiście także obowiązuje nasz karnet). Na wycieczkę do Vars trzeba przeznaczyć trochę czasu, ale polecamy zwłaszcza w zimne dni, ponieważ jest tam ciepło i słonecznie. Natomiast po stronie Risoul możemy liczyć na lepszy i dłużej utrzymujący się śnieg. Cały region obejmuje wysokość od 1650 do 2750 m n.p.m.

Wyciągi: 2 gondolki, 17 kolejek krzesełkowych, 34 orczyki

Trasy Risoul-Vars mapa ski

Trochę nieznanej historii

Risoul należy do tej grupy ośrodków narciarskich we Francji, które Francuzi nazywają z „kurort z probówki”, ponieważ został on stworzony na potrzeby turystyki narciarskiej. Jednak nie bez powodu kurort powstał właśnie tutaj. Risoul i Vars opisane są jako Domaine de la Foret Blanche, czyli obszar białego lasu.

Miejsce to ma własny, specyficzny mikroklimat.

Stacja narciarska znajduje się na wysokości 1850 m n.p.m. a stoki obejmują obszar do 2700 m n.p.m. W Alpach na takich wysokościach z reguły są już gołe skały, tu zaś lasy ciągną się prawie do samych szczytów, ponieważ górna granica lasów w tym regionie przebiega na wysokości 2500 m n.p.m. To efekt napływających tu mas wilgotnego i ciepłego powietrza znad Morza Śródziemnego (od którego Risoul w linii prostej oddalony jest o kilkaset kilometrów), które powodują wzmożoną wegetację roślin. Do tego dochodzi fakt, że większość stoków ma północną ekspozycję, co w efekcie daje długo utrzymującą się pokrywę śnieżną i powoduje, że Risoul jest świetną miejscówką na zakończenie sezonu narciarskiego. Ogromne połacie lasów i śnieg od grudnia do kwietnia są powodem nazwy regionu - biały las.

Risoul vars foto1

Atrakcje w Risoul-Vars

Risoul to w większości młodzi ludzie. Polacy, Anglicy i Francuzi nigdy się tu nie nudzą.

Sama miejscowość nie oferuje zbyt wielkiej ilości atrakcji - jest dyskoteka Le Mix, bar La grotte du yeti i trochę restauracji, ale z nami nie będziecie się nudzić! Możecie liczyć na Bibę na stoku z nagrodami od sponsorów, a także na niezapomniane imprezy w Le Mix z naszymi DJami, Silent Disco i wiele innych atrakcji.

Ponadto Risoul oferuje:

 • centrum spa
 • kino
 • skutery śnieżne
 • dyskotekę
 • puby, restauracje
 • jarmark z regionalnymi przysmakami kulinarnymi

Dojazd do Risoul-Vars

 • odległość z Warszawy - około 1800 km
 • podróż samochodem trwa około 18 godzin, zaś autokarem około 26 godzin

Najbliższe lotniska:

Plusy:

180 km urozmaiconych tras
skipass obejmuje 2 doliny - Risoul i Vars
snowpark w Risoul i jib park w Varsie (dowiedz się więcej o snowparkach)
dobrze przygotowane, szerokie trasy
długo utrzymująca się pokrywa śnieżna
świetna cena
mieszkamy przy samym stoku
miejscówka młodych ludzi

Minusy:

- są również wyciągi orczykowe
- mało atrakcyjna architektura
- ciasne apartamenty w dużych apartamentowcach (3-gwiazdkowe; te o standardzie 4 gwiazdek są o wiele wygodniejsze)

Risoul-Vars skipass ceny:

WIEK: 12-64 5-11 65-74
4 godzinny: € 34.40 € 29.20 € 32.70
1 dzień: € 40.50 € 34.40 € 38.50
2 dni: € 78.60 € 66.00 € 77.70
3 dni: € 114.20 € 94.80 € 108.50
4 dni: € 146.60 € 120.20 € 139.30
5 dni: € 176.20 € 142.70 € 167.40
6 dni: € 204.00 € 164.00 € 194.00

*Rzeczywiste ceny skipassów mogą się nieznacznie różnić od cen z tabelki.

Zobacz listę wyjazdów

Ocena resortu:4.73/5