Lista wyjazdów

Szwajcaria zamknięta na narty?!?

Wiele biur podróży sprzedaje wyjazdy na narty do Szwajcarii. Informują, że podróże do Szwajcarii są możliwe. Sprawdzamy, czy jest tak naprawdę…

Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków

Przed chwilą (2 grudnia o 15:52), otrzymaliśmy informację od Ambasady RP w Szwajcarii, że nadal nie ma jednoznacznych informacji, czy Polska zostanie wpisana przez Szwajcarię na listę krajów o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Czekamy na oficjalne ogłoszenie! Będziemy Was informować na bieżąco!

Oznaczałoby to, że od 7 lub 14 grudnia Obywatele RP po przyjeździe do Szwajcarii będą musieli odbyć obowiązkową 10-dniową kwarantannę. Nie zwalniałby z niej nawet negatywny wynik testu na COVID-19.

Szwajcaria jest krajem, do którego podróże były możliwe najdłużej i cały czas czekamy na oficjalne potwierdzenie, czy będzie tak nadal. Wcześniej “zamknęły” się Francja i Włochy, a austriackie stoki zostaną otwarte, lecz hotele "wrócą" dopiero w styczniu…
Do Szwajcarii nadal można wjechać (do 7 grudnia) bez kwarantanny, ale czekamy na info, co dalej.
Wyciągi są czynne, jednak 10-dniowa kwarantanna odebrałaby jakikolwiek sens 7-dniowemu wyjazdowi do Szwajcarii. Czekamy niecierpliwie na sprawdzone info z ambasady!

Dopiero, jeśli będziemy pewni, że Polska nie znajdzie się na liście krajów wysokiego ryzyka, podróże do Szwajcarii będą mogły być wznowione przez nasze biuro.

Nasza opinia dot. daty otwarcia stoków w Alpach…

W Europie trwa gorąca dyskusja nt. daty otwarcia resortów narciarskich tej zimy. Śledzimy ją wnikliwie na bieżąco. Rządy Francji, Niemiec i Włoch chcą zrobić to dopiero w styczniu. Austria ogłosiła dziś, że otworzy stoki, ale hotele i apartamenty pozostaną zamknięte do 7 stycznia! Więcej o sytuacji poszczególnych krajów piszemy w naszym akutalizowanym artykule.

Póki co, we Francji i Włoszech żadne formalne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Czekamy na konkrety, które mogą pojawić się dopiero za kilka/kilkanaście dni. Najbardziej prawdopodobną datą prawdziwego startu sezonu jest styczeń, jak w Austrii. Ale dopóki nie zostanie to ogłoszone, nie możemy jeszcze skreślać wyjazdów sylwestrowych do Francji i Włoch.

Zachęcamy do zapisów na styczniowe, lutowe, marcowe i kwietniowe wyjazdy. Przy zapisie na wcześniejsze, musicie się liczyć z bardzo wysokim ryzykiem odwołania wyjazdu!